ایگوما
egomaa

درباره ایگوما

مرکز مشاوره و روانشناسی ایگوما

 

زندگی همه ما پر از دو راهی هایی است که ما را بر سر انتخاب دچار تردید می کنند.

گاهی انتخاب یک راه می تواند همه چیز را تغییر دهد و سرنوشت ما را جور دیگری رقم بزند و چه بسا گاهی انتخاب ما می تواند بر سرنوشت دیگران نیز تأثیر بگذارد. همیشه از کودکی به ما آموخته اند که مشورت کردن در هر کاری بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت و میدانیم که در هر زمینه ای بهترین گزینه، مشاوره با متخصص آن موضوع است.

برای داشتن زندگی شادتر و احساس موفقیت و رضایت از زندگی، یکی از مهمترین موضوعات کسب آگاهی و درک متقابل است.

پیش از هر چیز آگاهی نسبت به خودمان. شناخت احساسات و افکاری که هر روز در وجود ما جریان دارند و همچنین کسب دانش و مهارت برای کنترل این افکار و احساسات. سپس آگاهی نسبت به محیط اطرافمان. شناخت چیستی و چرایی رویداد های پیرامون ما می تواند مهارت زندگی ما را افزایش دهد. مهارت زندگی همان توانایی مهار کردن ناخوشی ها و افزایش شادمانی زندگی و در نهایت رسیدن به حس دوست داشتنی خوشبختی است.

افزایش مهارت زندگی فقط با داشتن آگاهی و شناخت به دست می آید.

 

مشاوره روانشناسی ایگوما

 

همانطور که در آمار و گزارش ها می توان دید، یکی از مسائلی که در کشور ما بیش از پیش به چشم می آید، افزایش آسیب هاست. از جمله افزایش آمار طلاق، جدایی عاطفی، اعتیاد، افسردگی، اضطراب، تنش، درگیری و بسیاری از مشکلات و اختلالات روانشناختی دیگر که به دلایل مختلف وراثتی، خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی ایجاد می شود. اما در صورتی که آموزش و مهارت مناسب در جامعه فراهم شود، می توان از بروز مشکلات و آسیب های بیشتر جلوگیری کرد.

باید بدانیم که مسئولیت ما در زندگی بیش از هر چیز در مقابل خودمان است و فرصتی که برای تجربه ی زیستن در اختیار داریم. پس از آن در مقابل اطرافیان و اجتماعی که در آن زندگی می کنیم مسئولیم. ما اول به عنوان یک انسان و فردی سالم و سپس به عنوان فرزند، پدر یا مادر، عضو یک خانواده، عضو اجتماع و هر نقش دیگری که بر عهده ی ماست، در مقابل حقوق و اختیاراتمان، مسئولیت و وظایف مهمی بر عهده داریم که باید با یادگیری مهارت های زندگی برای شناخت و انجام هر چه بهتر هر کدام تلاش کنیم.

 نداشتن آگاهی و مهارت های لازم برای داشتن زندگی سالم و شاد، مسئولیتی از ما سلب نمی کند.

 

 

مرکز مشاوره ایگوما

 

ما در مرکز مشاوره و روانشناسی ایگوما فرصتی فراهم کرده ایم تا دسترسی به متخصصان مشاوره و روانشناسی را در زمینه های مختلف برای شما آسان تر کنیم و ازین طریق گامی در جهت افزایش آگاهی و سلامت روانی و اجتماعی جامعه برداریم.

ایگوما با همکاری روانشناسان و مشاوران خوب و متخصص در زمینه های مختلف آموزش مهارت های زندگی، مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره زناشویی، مشاوره جنسی، مشاوره فردی، مشاوره کودک، مشاوره سالمند، مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره و بررسی اختلالات روانشناختی و ... شما را در داشتن انتخاب هایی مطمئن تر و تجربه زندگی شادتر همراهی خواهد کرد.

 

egomaa counselling

 

زیگموند فروید، روانشناس بزرگ و پدر علم روانکاوی، عقیده داشت که رفتار پیچیده انسان ها برگرفته از تعامل سه عنصر سازنده شخصیت آنها می باشد. او این عناصر را چنین نامگذاری کرد:

(ID) نهاد، (Ego) خود، (Superego) فراخود؛

آی دی یا نهاد، عنصری از شخصیت است که از بدو تولد با ماست.

سوپر ایگو یا فراخود، عنصری است که وجدان ما، یا همان آرمان های اخلاقی آموخته شده توسط خانواده و اجتماع را در برمی گیرد.

ایگو یا خود ،عنصر دیگری از شخصیت ما است که مسئول برخورد با واقعیت است؛

همان قسمتی که می خواهد ما در چارچوب قوانین و اصول زندگی به خواسته ها و نیازهایمان پاسخ دهیم.

مرکز مشاوره و روانشناسی ایگوما می خواهد به شناخت و پرورش ایگو شما کمک کند.